Catering Rzeszów – dlaczego warto skorzystać?

Cateringi dietetyczne z biegiem lat stają się coraz bardziej popularne. Szczególnie teraz – w dobie pandemii gotowe, smaczne posiłki dostarczane pod wskazany adres są na wagę złota. Dieta pudełkowa to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią gotować, bądź zależy im na zdrowym odżywianiu, ale nie chcą tracić cennego czasu na przygotowanie 5- ciu pełnowartościowych posiłków każdego dnia. Decydując się na catering Rzeszów mamy pewność, że zamówienie zostanie nam dostarczone pod drzwi, a dania spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Na jaki catering się zdecydować?

W odpowiedzi na oczekiwania konsumentów na polskim rynku mamy dostęp do szerokiej gamy diet pudełkowych, w zależności od indywidualnych preferencji oraz celu, jaki chcemy osiągnąć. Istnieją cateringi dostosowane do danej grupy odbiorców, jak na przykład diety bez glutenu, bez laktozy, czy też dla wegan oraz takie, których głównym celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów, bądź utrzymanie wagi na stałym poziomie. Do najczęściej wybieranych należą:

  • Dieta zbilansowana – opiera się na kuchni śródziemnomorskiej, która uważana jest za jedną z najsmaczniejszych i najzdrowszych kuchni świata. Z menu wyeliminowane są produkty wysoko przetworzone, a także czerwone mięso. Przeważają w niej ryby, warzywa oraz nisko – tłuszczowe produkty mleczne. Polecana w szczególności osobom, które pragną zdrowo się odżywiać.
  • Dieta bez laktozy przeznaczona dla osób, których organizm nie trawi cukrów znajdujących się w mleku krowim. Dieta jest formą leczenia, aby objawy nie nasilały się. Z jadłospisu wykluczone są produkty zawierające cukier mleczny.  Dozwolone są natomiast produkty poddane procesom fermentacji, typu kefir, kwaśna śmietana, sery pleśniowe oraz dojrzewające (cheddar, gouda). 
  • Dieta bez glutenu zawiera wysokiej jakości produkty nie zawierające glutenu. Jadłospis oparty jest na warzywach, owocach, świeżym mięsie, rybach i jajkach. Posiłki przygotowywane są na bazie mąki kukurydzianej, sojowej i gryczanej, a także komosy ryżowej.

  • Dieta bez glutenu i laktozy wyklucza wszystkie produkty zawierające gluten oraz cukier mleczny. Jednocześnie przygotowane dania dla alergików są nadal smaczne, czasem nawet wyszukane, a niedozwolone produkty zastąpione są innymi o lepszym składzie.
  • Dieta dla sportowców, czyli osób regularnie uprawiających aktywność fizyczną. Wzbogacona jest o produkty zawierające najlepszej jakości białko, węglowodany, witaminy i minerały. Dzięki tak skomponowanemu jadłospisowi nasze włókna mięśniowe regularnie się regenerują, a mięśnie są dogłębnie wzmocnione. W diecie przeważają płatki owsiane, ryż brązowy, ryby, jajka, jogurty, owoce i warzywa. Sposób odżywiania się sportowców powinien spełniać pewne normy, których przestrzeganie dla początkujących może okazać się trudne.  pomocą przychodzą tu cateringi dietetyczne z dodatkową opcją dla osób uprawiających aktywność fizyczną. 
  • Dieta dla wegetarian eliminuje z jadłospisu wszelkie produkty mięsne, w tym drób, ryby i owoce morza. Aby nadal w organizmie zachowana została równowaga, a witaminy i potrzebne minerały – w tym szczególnie żelazo były dostarczane według zapotrzebowania niedozwolone produkty zastępowane są zdrowszymi. W diecie przeważają nasiona roślin strączkowych oraz zielone warzywa, owoce, produkty mleczne, zbożowe oraz wysokobiałkowe. Dokładnie zbilansowana dieta przez specjalistów gwarantuje, że niczego nam nie zabraknie.
Cześć, mam na imię Krzysztof i chciałbym zaprosić Cię do lektury moich wpisów. Blog ten poświęcony jest kuchni, więc skoro tu trafiłeś, ten temat powinien Ci się podobać!